OSP Tuszyma

Pracowity czwartek – dwa wyjazdy

Po godzinie 03:30 oficer dyżurny pełniący służbę na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w mielcu odebrał zgłoszenie o zadymieniu w domu mieszkalnym w miejscowości Tuszyma, przy drodze wojewódzkiej nr 985 Mielec – Dębica.

Na miejsce dyspozytor zadysponował jeden zastęp z JRG 1 Mielec (501[R]22) oraz OSP KSRG Tuszyma (509[R]61). Nasza jednostka była już gotowa do wyjazdu, jednak dyżurny po ponownym kontakcie z osobą zgłaszającą odwołał zadysponowane jednostki.

1335355389745_16_9075_alarm

Wieczorem, tuż po godzinie 19:00 oficer dyżurny pełniący służbę na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu przyjął zgłoszenie o pożarze siana w miejscowości Tuszyma, przy drodze wojewódzkiej nr 986 Tuszyma – Ropczyce – Wiśniowa.

Na miejsce zadysponowany został jeden zastęp z JRG 1 Mielec : GCBA Man TGM, (501[R]25) oraz zaalarmowana została nasza jednostka, która wyjechała samochodem GBA Renault S170, (509[R]61) w obsadzie 7 strażaków – ratowników.

Na miejsce dotarliśmy jako pierwsi, dowódca zastępu zgłosił dyżurnemu Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu meldunek o sytuacji – pożar około 1 m^3 bala siana, siły i środki zadysponowane wystarczające. Strażacy podali jeden prąd wody w natarciu, na miejsce dotarł zadysponowany zastęp z JRG 1 Mielec. Zarzewie ognia zostało szybko opanowane, niedopalone zbite siano zostało roztrzepane i przelane wodą. Na miejscu zjawił się także patrol prewencyjny Policji z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, który ustalał właściciela działki na której miało miejsce zdarzenie oraz przyczynę pożaru. Działania zakończyły się o godzinie 20:07, zadysponowane zastępy powróciły do koszar.

      2 (Kopiowanie) 1 (Kopiowanie) 3 (Kopiowanie) 4 (Kopiowanie) 5 (Kopiowanie) 6 (Kopiowanie) 7 (Kopiowanie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *